Ostatní

Podle jakých kritérií vybírat kvalitní sedací soupravu či pohovku

Sedací souprava je nejdůležitějším prvkem obývacího pokoje. Jedná se nejen o prvek praktický, ale také estetický, který by měl přesně vyhovovat vašim potřebám.

Velikost

Rozhodující pro vás bude jistě velikost sedací soupravy. Podle toho můžete vsadit na sedací soupravu do tvaru písmene L či U, popřípadě zvolit menší pohovku. Rozkládací pohovky se hodí do menších bytů či domácností, které spíše nepreferují válení se na gauči. Velká pohovka však nabízí dostatek komfortu i pro velkou rodinu.

Cena

Klíčovým faktorem bude samozřejmě cena. Pokud vás tato položka příliš netrápí, máte vyhráno. V dnešní době se však dá sehnat i množství velkých sedacích souprav za přijatelné ceny. Pokud vám nevadí do sedací soupravy investovat, popřemýšlejte nad sedací soupravou na míru. Pohovka bude samozřejmě vždy o něco levnější a doplnit ji můžete o pohodlná křesla.

Materiál

Při výběru sedací soupravy byste však měli zvážit i typ materiálu, ze kterého bude vyrobena. Svou roli může hrát samozřejmě i design sedací soupravy a její barva. Potahový materiál by měl být praktický, pohodlný a odolný. Vsadit dnes můžete na bavlnu, mikrovlákno, mikroplyš, žinylku, kůži, eko kůži, koženku, ale také manšestr.

Úložný prostor

Dnes už většina sedacích souprav nabízí také dostatečný úložný prostor, do kterého můžete schovat všechny věci, které zrovna nepotřebujete, podobně jako peřiny a polštáře. Vždy si však ověřte, jak velký daný úložný prostor je, abyste poté nebyli zbytečně zklamání.

Pohodlí

Nejdůležitější je, aby byla sedací souprava dostatečná pohodlná, což zajistí její správně zvolená velkost, materiál, ale také design. Dnes se si můžete zvolit sedací soupravu s velkými polštáři, volně ležícími, ale i s opěrkami hlavy a nohou. Vyberte si přesně takovou, která bude vyhovovat celé vaší rodině.