Ostatní

Moderní bydlení v srdci Prahy – Na Vackově

Bydlet co nejlépe je snem každého z nás. V Praze si tento sen můžete splnit v klidné části Horního Žižkova zvané Vackov, kde právě vznikají moderní bytové domy pro příjemné a kvalitní bydlení 21. století.

Horní Žižkov je velmi perspektivní lokalita, kterou v blízké době čeká hned několik změn. Pokud tedy uvažujete o změně bydlení, prodej bytů v Praze na Žižkově by vás mohl zajímat, neboť v oblasti kolem Nákladového nádraží Žižkov by měla vzniknout nová obchodní čtvrť, a přilehlý Vackov se tak stane ideálním a praktickým místem pro bydlení se skvělou občanskou vybaveností.

Skvělé místo pro život

V okolí komplexu se nachází množství zajímavých míst, například Vítkov, Parukářka či sady Na Krejcárku. Lokalita Vackova nabízí i mnoho příležitostí pro společenský život, například známé kino Aero, poklidné restaurace i nejrůznější obchody. Rychlé a pohodlné spojení se všemi částmi Prahy zajišťuje autobusová doprava i nedaleké metro či tramvaje.

Výhody bydlení v komplexu Vackov:

  • Výborná občanská vybavenost
  • Blízkost centra města
  • Zajímavá a perspektivní lokalita
  • Architektonicky zajímavé a kvalitní provedení bytů

Celkem vznikne podél Malešické ulice pět objektů, které kromě bytů, nabídnou také ateliéry a nebytové prostory. Konkrétně půjde o 342 bytů a ateliérů různých velikostí (od 1+kk až po 5+kk) a pět nebytových prostor. Projekt výstavby těchto objektů volně navazuje na úspěšně realizované objekty v okolí, například v ulici Na Vackově či Rixdofské, a pochází z pera studia MS Architekti, známé architektonické společnosti, která za 25 let své existence navrhla a projektovala celou řadu rezidenčních i komerčních objektů.

Moderní design

Architektonické řešení všech objektů je velmi citlivé, budovy nevytvářejí nudnou a jednolitou uliční hmotu, ale naopak promyšleně pracují s prostorem, jsou různě členité a využívají asymetrii. Tento koncept přispívá k vysoké míře soukromí bytů a zároveň díky tomuto originálnímu řešení vznikají mezi jednotlivými objekty různá zajímavá zákoutí, která umožní vznik malých zahrádek či míst k odpočinku.

Pokud se chcete s celým projektem seznámit blíže, není nic jednoduššího než zadat do internetového vyhledavače nové byty Praha 3, kromě podrobných informací tak snadno naleznete i ilustrativní grafické zpracování objektů. Všechny byty jsou velmi sofistikovaně řešeny a jejich dispozice je volena tak, aby byla co nejefektivněji využita obytná plocha a zároveň zajištěno přirozené světlo a vzdušnost celého bytu. K tomuto cíli přispívají také lodžie, balkony, střední terasy či předzahrádky.

Dokončení výstavby prvních tří projektů s celkem 160 bytovými jednotkami je naplánováno na konec příštího roku, k předání majitelům by poté mělo dojít v průběhu první poloviny roku 2021. Zbývající dva objekty se 182 byty by měly být dokončeny na přelomu roku 2020/2021, předání majitelům je plánováno během roku 2021.