Ostatní

K modernímu interiéru je zapotřebí moderní podlaha

Pokud stavíte dům nebo rekonstruujete interiér, čeká vás zajisté i výběr podlahy. Na podlahu mnoho lidé nemyslí a na poslední chvíli se snaží vybrat správné řešení, je potřeba si dát pozor, abyste z malichernosti nevybrali špatnou podlahovou krytinu. V současné době se nabízí velké množství řešení a jelikož je podlaha něčím, po čem budete desítky let chodit, je vhodné věnovat výběru dostatečný čas. Tradiční řešení podlah bohužel nejsou příliš dobrá do moderních interiéru. Představíme si 2 nejpopulárnější volby pro moderní interiéry.

Laminátové podlahy

Jde o perfektní volbu pro všechny druhy interiérů, od domácností až po komerční prostory. Tato podlahová krytina je vysoce elegantní a nabízí se v obrovském množství provedení, může skvěle imitovat dřevo i další podlahové krytiny. Je prakticky nemožné ji rozeznat od parket, přitom je tato krytina mnohem lepší. Snadno a rychle se pokládá a vyniká velkou odolností, je odolná proti poškrábání, polití i nárazům. Je také antibakteriální, nevyžaduje údržbu a zajistí vám velmi dlouhou životnost. Tato krytina se vybírá lepením několika vrstev a vždy je vhodné jít po kvalitě, ne po ceně. Přečtěte si více o těchto podlahách.

Vinylové podlahy

Největším konkurentem laminátových podlah jsou vinylové podlahy, opět jde o skvělou volbu pro moderní interiéry. Tato krytina je levná a používá se už desítky let. Současné výrobní postupy jsou však dokonalejší než dříve. Tato krytina je rovněž dostupná v mnoha stovkách provedení. Zároveň je také odolná proti mnoha faktorům, skvěle se po ní chodí, aniž by dělala rámus, je pružná a nevyžaduje žádnou údržbu. Pokládá se lepením na pevný podklad. Pokud není podklad ideální, použije se vyrovnávací směs a následně se podlaha nalepí. Nevíte, jestli si vybrat vinylovou nebo laminátovou podlahu? Pokud jste nerozhodní, zde můžete zjistit více.