Ostatní

Aplikace čisticích robotů

Robotický vysavač pro domácí čištění: cena, funkce, aplikace

Robot pro domácí čištění může každodenní život výrazně usnadnit. Zejména tam, kde žijí malé děti nebo zvířata – dospělí velmi dobře vědí, že to znamená nutnost neustále čistit podlahu. Drobky písku nebo jídla – pokud nebyly okamžitě vyčištěny, rozšířily se po domě expresním tempem, což způsobilo všudypřítomný chaos.
Na začátku stojí za to vysvětlit, co vlastně chápeme pod tímto konceptem. Robotický vysavač je definován jako zařízení napájené z baterie, které samo o sobě bez lidského zásahu dokáže zbavit všech nečistot z podlahy. Některé modely zajišťují „pouze“ odstraňování suchých nečistot: písku, strouhanky, prachu, zvířecích chlupů. Jiné jsou zase vybaveny funkcí vytírání.

Robotický vysavač vybavené dokovací stanicí
Toto je nejklasičtější typ tohoto zařízení. Nahrazuje běžný vysavač, který sám jezdí po domě, a když je hotový, vrací se na základnu, aby dobil baterii. Prohlédněte si nabídku těchto robotů na 24doma.cz.
Většina moderních modelů je také vybavena bočními kartáči, které vám umožní zametat nečistoty z těžko přístupných míst. Starší zařízení nemusí dobře odstraňovat nečistoty z načechraných koberců, takže před nákupem byste měli věnovat zvláštní pozornost tomu, zda má model výsuvná kola, která – je-li to nutné – mu umožní vylézt na plošinu.

Modely robotických zařízení vybavené mopem
Tyto čisticí roboty se používají k čištění povrchů za mokra a jejich čištění jsou ideální pro obklady (například v kuchyni nebo koupelně) a jiné tvrdé povrchy. Velkou výhodou robotů pro mokré čištění je jejich velikost, což znamená, že mohou čistit i místa, kam ruční mopy nedosáhnou

Roboty na vysávání s dokovací stanicí
Toto je nejvíce multifunkční řešení mezi výše uvedenými modely. Umí čistit na sucho i na
mokro a navíc nádobu automaticky vyprázdní nečistotami.
Poznámka: i když se tato možnost jeví lákavá, má své nevýhody. Zaprvé, je větší než běžná čisticí zařízení, a zadruhé – to úzce souvisí s jeho velikostí: může být obtížné se dostat do zákoutí.