Ostatní

Jaký nábytek pořídit do dětského pokoje?

Dětský pokoj je království dětí, proto by měl být vybaven tak, aby se v něm děti cítily nejen příjemně, ale i bezpečně.

Při výběru nábytku je potřeba zohlednit nejen jeho vzhled, ale také kvalitu provedení a míru bezpečnosti. Nábytek do dětského pokoje by měl být vyrobený z materiálů zdravotně nezávadných, měl by být bytelný a stabilní a jeho povrchová úprava by měla umožňovat jej snadno udržovat v čistotě. Teprve pak následuje design. Vyhýbejte se ostrým hranám.

Na co se při výběru zaměřit?

Výběr jednotlivých kousků vybavení záleží jak na věku, tak i pohlaví dítěte, některé faktory jsou však stejné pro všechny, především malé, děti.

Vzhledem k tomu, že nábytek nevybíráme jen na krátkou chvíli, měli bychom volit takové barevné provedení, které bude nejen poutavé, ale také elegantní. Vzhledem k tomu, že barvy ovlivňují náladu a ladění místnosti, není vhodné vybírat tmavé tóny ani barvy hodně výrazné. Raději sáhněte do nabídky pastelových tónů.

Pokud pořizujete skříňky pro menší děti, raději se vyhněte skleněným výplním. Do základní výbavy patří také postel, základem je postel kvalitní. Ideální je, pokud zvolíte postel rostoucí, chybu neuděláte ani koupí postele pro dospělé. Ideální volbou je postel s lamelovým roštem a zdravotní matrací, která by měla být dobře větratelná. Postel může být součástí nábytkové sestavy nebo lze vybrat postel samostatně. Pokud máte děti dvě a menší dětský postel, poohlédněte se po postelích patrových.

Psací stůl je zpočátku určený pro hry, později slouží jako pomocník při učení a přípravě do školy. Měl by nabízet dostatek volného prostoru. Ideální volbou je opět stůl rostoucí, pokud nechcete po nějaké době vždy pořizovat nový, který bude více vyhovovat nárokům na různá vývojová období dětí.

Ke stolu patří židle. Vybíráme takovou, která zajistí pohodlí a zároveň bude maximálně bezpečná. Dobrou volbou je model s čalouněným podsedákem, který je prodyšný.

Nábytek online nabízí společnost expedo.cz.