Ostatní

Jaké parametry je třeba znát, než si pořídíme vestavěnou skříň?

Vestavěné skříně jsou opravdovým hitem ve světě nábytku. Nemůžeme se tomu divit. Díky vestavěné skříni nemusíme mít domácnost plnou komod nebo skříněk, které by nám jenom zabíraly prostor. Pokud i vy zvažujete, že budete do vestavěné skříně investovat, určitě už máte představu alespoň o tom, kde bude skříň umístěna. Než však zamíříte do obchodu nebo než však zadáte práci truhláři, zjistěte si hned několik parametrů, které je dobré znát.

Jak vysoká by měla vestavěná skříň být?

Jak již bylo zmíněno, prvním krokem při pořizování vestavěné skříně je vědět, kde bude skříň umístěná. To je však většinou věc, která je od začátku jasná. Dalším krokem je zjištění potřebných rozměrů. Například je nutné vědět, jak vysoká by měla vestavěná skříň být. Obecně se ví, že maximální výška vestavěné skříně je 278 centimetrů. Tuto stanovenou hranici by výška skříně neměla přesáhnout. Pokud by se tak stalo, je nutné boky skříně napojit na lamely nebo vyplnit zbývající prostor nástavcem. To radí zkušení truhláři.

Jak široká by měla vestavěná skříň být?

Dalším parametrem je šířka vestavěné skříně. Maximální šířka vestavěné skříně by měla být maximálně šest metrů. Proč? Protože šestimetrové kolejnice jsou ještě dostupné, ale delší už na trhu nejsou. Pokud by skříň byla širší, je nutné posuv dveří napojit, a to už je až příliš komplikované a časově náročné.

Jak hluboká by měla vestavěná skříň být?

Třetím nadmíru důležitým parametrem, který je třeba znát, je hloubka vestavěné skříně. Jak hlubokou skříň chcete mít? Optimální hloubka vestavěných skříní je 65 centimetrů, pokud se tedy používají posuvné dveře. Posuvné dveře zabírají zhruba deset procent hloubky, zbytek je pak naprosto dostačující například pro ramínka, pakliže byste ve vestavěné skříni měli šaty či košile a bundy.