Ostatní

Hlavní zásady offshore společnosti

Myslíte si, že pro snížení daní, a tak levnější podnikání stačí, když si založíte offshore společnost v zahraničí? Opravdu nestačí znát pouze nějaká pravidla. Pokud si takovou společnost založíte bez odborné analýzy a dokonalé daňové koncepce, tento projekt vám přinese spíše problémy než bezproblémové podnikání. Na co si dát pozor při založení offshore společnosti?

Správný výběr podniku

Dejte si čas na výběr offshore společnosti a dokonale se seznamte se všemi jejími specifikacemi. Také byste měli promyslet, zda není vhodnější založit onshore společnost – společnost založena v zemích, kde je nastoleno klasické zdanění, jako například Nizozemí, Velká Británe, Belgie, Dánsko, Kypr, Malta a podobně).

Nezapomínejte na své povinnosti

Zjistěte si, zda vám nevznikají opravdu žádné povinnosti, jako například registrace k dani, povinnost vůči České národní bance, vystavení certifikátu o daňovém domicilu, apostil či doložku a podobně. Neznalost těchto povinností by vás mohla přivést do velkých problémů.

A co cena offshore společnosti?

Vždy se pořádně přesvědčte o tom, co je vlastně součástí ceny takové společnosti. Raději si připlaťte za takovou, která vám zajistí také kompletní správní, administrativní a poradenský servis.

Najděte si partnera

Vždy berte v potaz hlavně zkušenosti, které vámi vybraný člověk má a jaké služby je pro vás ochoten vykonávat. Kvalitní partner = kvalitní podnikání – to je stará známá pravda. Dejte si teda tu práci, abyste našli toho nejlepšího člověka – jde přeci o vaše peníze!

Offshore monitoring

V této oblasti dochází často ke změnám, zejména v poslední době, kdy se pojem „offshore“ stal takovým malým fenoménem a jeho zázemí, jak právní či daňové, jsou v neustálém vývoji vpřed. Je třeba se tedy vybavit kvalitním monitoNringem, díky kterému vám neunikne žádná změna, která by mohla mít vliv na vaši společnost. Ať už ten rozvíjející, tak i klidně destruktivní.