Ostatní

Čištění výškových budov rychle a bezpečně s profesionálním servisem

Výškové budovy jsou v moment nutné opravy či údržby vždy komplikovanou záležitostí. Drtivá většina společností, které výškové budovy vlastní, nebo pronajímají prostory uvnitř, většinou nemá svůj vlastní servis na zařízení podobných záležitostí.

V ten moment je potřeba profesionálů, kteří dokáží zajistit kvalitu svých služeb především tím, že dokáží bezpečně a efektivně realizovat výškové práce které by jinak originální majitelé nemovitostí nedokázali svými silami zařídit.

Mytí oken na výškových budovách

Nejčastější službou, kterou se v oblasti výškových prací pohybuje, jsou úkony kolem čištění oken. Na výškových budovách je poměrně dost jednoduché zachytit velké množství nečistot, které mohou zvířeným vzduchem vystoupat i velice vysoko. V tomto ohledu mohou být výškové práce realizované celou řadou možností.

Jednou z nich je používání čistících plošin. U nich je ale nutné, aby byla na střešní části budovy konstrukce, která dokáže řídit pohon plošiny a držet ji v optimální výšce se stabilitou. Druhou možností je potom absolvovat podobné výškové práce za pomoci ručního jištění. Jedná se sice o méně užívanou metodu v našich podmínkách, ale rozhodně se nejedná o metodu neúčinnou. Většinou zde stačí aby byla možnost zachytit jistící lana za libovolnou část konstrukce domu, která disponuje dostatečnou pevností a spolehlivostí. Na takové práce si navíc troufnou opravdu jen ti nejotrlejší.

Čištění okapů a konstrukcí budov

Jednou za čas je na každé budově potřeba projít a zkontrolovat všechny venkovní obvody. A to nejen okapy, ale také i spoustu zákoutí, která mohou skýtat útočiště ptactvu, ale především se zde může za roky nahromadit velké množství nepořádku. V tomto případě jsou výškové práce realizovány většinou za pomoci jištění jedné osoby.

Díky tomu se tak jedná o službu, která rozhodně nespadá do kategorie drahých nebo nedosažitelných. Stále ale jde o rizikové práce, které vyžadují dostatečně zkušený a proškolený personál, který pochopitelně musí být i vybavený dostatečně kvalitním vybavením.