Interiér Zahrada

Břidlice se hodí do interiéru i na zahradu

Břidlice je unikátní materiál. Můžete jej totiž použít jak v uzavřených prostorách, tak v exteriérech. A všude bude vynikat.

Břidlice je jedinečný kámen. Při správném opracování totiž nabízí skvělý vzhled, který si zkrátka oblíbíte. Břidlici navíc můžete použít jak v exteriéru, tak v interiéru.

Kde se břidlice používá

V posledních letech je oblíbená především břidlicová dlažba. Vlastnosti břidlicového kamene totiž umožňují používat tento kámen i tam, kde budete dlažbu intenzivně používat. Dlažba z břidlice je dostatečně pevná a nabízí skvělý vzhled, kterého si budete moct užívat dlouhá léta.

Využitím na dlažbách nebo chodnících to ale nekončí. V interiéru se břidlice velice často používá jako obklad na stěny. Skvěle se hodí například do obývacího pokoje, kde dokáže v kombinaci s vhodným nábytkem navodit skvělou rodinnou pohodu. Díky svým vlastnostem a vzhledu se ovšem používá i v koupelně.

Návrat tradicionalismu

Trendem posledních let je zkrátka návrat ke tradičním barvám a vzhledům. A břidlice nejen designérům, ale především majitelům domů právě toto nabízí. Dobře opracované břidlicové desky mají příjemnou barvu, která není křiklavá. Jestliže k nim přidáte další vhodné kamenivo nebo vsadíte n kombinaci se dřevem, může břidlice vykouzlit opravdu příjemnou atmosféru. Břidlice je přitom stálobarevná a odolná, takže si udrží svůj svěží vzhled po dlouhá léta.

Kromě krásného vzhledu a odolnosti ovšem břidlice vyniká i svou cenovkou. Břidlice je totiž velice levná. O to levnější, pokud si ji pořídíte přímo od těžaře. Jestliže si i vy chcete pořídit kamenivo z nejlepších břidlicových dolů ve střední Evropě, zamiřte na web Moravskabridlice.cz. Právě tady si můžete objednat břidlicové desky, hrubé kamenivo nebo drcenou břidlici, kterou můžete využít například na zahradě. Fantazii se zkrátka meze nekladou a břidlice vám rozhodně křídla přistřihovat nebude.