Ostatní

Betonové podlahy jsou trendem. A není se čemu divit

Betonové podlahy si v posledních letech získaly srdce celé řady lidí. Dokáží totiž podtrhnout krásný vzhled interiéru a nabídnout i celou řadu skvělých vlastností.

Industriální styl se opět vrací do módy. Je totiž velmi nadčasový. Postupnými změnami se navíc dá upravovat tak, aby odpovídal trendům budoucnosti. Není se tedy čemu divit, že čím dál více domácností sahá po betonových podlahách.

Jak se staví betonová podlaha?

Betonové podlahy Strakonice se mohou pochlubit něčím, na co většina nových materiálů nemůže ani pomyslet. Beton totiž patří mezi léty prověřený materiál, který se ale používal spíše v průmyslových a komerčních objektech. Díky správné úpravě je z něj ovšem možné udělat i perfektní podlahu do domácnosti. Pomáhá k tomu především postup leštění. Ten je navíc velice jednoduchý, realizace betonové podlahy Volary tak nemůže být rychlejší.

Stačí vylít podlahu betonem. Často se to dělá ručně, pro ještě lepší výsledky ale poslouží strojní pokládání betonu. Po této proceduře se počká na to, až beton zatvrdne a pokračuje se broušením a leštěním. Speciální přístroje udělají z hrubého povrchu krásnou podlahu, která je dokonale hladká, rovná a vysoce lesklá. K ještě vyššímu lesku může dopomoct i impregnace. Ta navíc podlahu dodatečně ochrání, což vám zjednoduší práci při jejím uklízení.

Dokonalé vlastnosti betonu

Povrch ale žádnou další úpravu nepotřebuje. Podlaze stačí pouhé vyleštění. Nemusíte se tedy bát, že pokud vám bude chybět impregnace, nátěr nebo voskování, tak přijdete o už tak skvělé vlastnosti. Podlaha se rozhodně nezačne odlupovat a ničit. A to ani po dlouhé době, kdy ji budete intenzivně používat a každý den čistit.

Betonové podlahy zkrátka patří mezi nejlepší možnosti, které jsou aktuálně dostupné. Beton je totiž velice pevný, tvrdý a nepruží. Na druhou stranu ale lépe odráží zvuk, takže při chůzi uslyšíte své kroky. To ale vyváží speciální izolace, která tento hluk výrazně ztlumí. Jestliže se tedy chystáte stavět nebo rekonstruovat, víte, po jaké podlaze sáhnout.