Nestačí jen umýt podlahu vodou a chemikáliemi. Pokud chcete mít opravdu čistý domov nebo kancelář, postupujte krůček po krůčku.
Čistý povrch vám nejenže dá dobrý pocit, ale také budete mít jistotu, že je zdravotně nezávadný. Pokud ale chcete, aby byla maximálně účinná i dezinfekce na povrchy, máme pro vás několik tipů na to, co byste pro to měli udělat.
Pořádně ukliďte
V první řadě věnujte dostatek času generálnímu úklidu. To znamená, že povrchy vyčistíte do hloubky a zbavíte je jak volných nečistot, tak těch ulpělých. Právě zanesené nečistoty mohou být velký problém, protože zaschlé skvrny, tmavé cesty na linoleu nebo pruhy kolem lišt není vůbec lehké vyčistit. Pokud se ale těchto nečistot nezbavíte, budou dlouhodobě omezovat účinnost aplikovaných dezinfekcí.
K hloubkovému čištění přitom často nestačí pouze silné chemikálie. Často budete potřebovat pomoc vysokotlakého čističe suché páry, který je šetrný i k interiérovým povrchům. Ten díky vysokému tlaku a teplotě páry dokonale zničí jak zanesené nečistoty, tak krátkodobě povrchy vydezinfikuje. Pokud k něčemu k takovým nástrojům nemáte přístup, neváhejte a objednejte si úklidovou firmu.
Co dělat dál?
Generálním úklidem to ovšem nekončí. Jakmile uděláte všechno, o čem jsme psali v předchozích odstavcích, pak přichází čas na čištění povrchu čistou vodou. Čistou vodou se zbavíte posledních nečistot, které zbyly i po důkladném úklidu s pomocí vysokotlakého čističe. Nebojte se aplikovat čistou vodu i několikrát za sebou. Čistěte zkrátka tolikrát, dokud nebudete mít jistotu, že jsou vaše povrchy dokonale čisté.
Jakmile budete mít vyčištěno, aplikujte na suchý povrch dezinfekci. Na povrchy jako stůl, prodejní pult nebo kliku dezinfekci nejlépe nastříkejte a nechte zaschnout. Na větší povrchy v podobě stěn nebo podlah je dobré dezinfekci aplikovat tlakovým rozprašovačem. Dezinfekci v obou případech nechte zaschnout a nestírejte ji. Dezinfekce na povrchy totiž potřebuje čas, aby vůbec mohla bakterie nebo viru z povrchů spolehlivě odstranit.