Smrt blízkého člověka není rozhodně nic příjemného. Většinou nás tento okamžik zastihne nepřipravené, nepočítajíc s tím, že někdo blízký může zemřít. Když k tomu však přijde, je nutné, abychom vyřešili nejen pohřeb a trachtu a vše, co s tím souvisí, ale také se musíme postarat o dědické řízení, s nímž je nutné informovat úřady o smrti blízkého člověka. Zůstaňme však u dědictví. Pokud vám v poslední době někdo zemřel, možná jste po zesnulém zdědili dům a ptáte se, co s domem. Dům totiž není v nejlepším stavu, spíše chátrá, než kvete, a tak se dotazujete, co s ním. A na tuto otázku máme odpověď.
V případě, že máte ve svém vlastnictví nemovitost, která není v nejlepší kondici, máte dvě možnosti – a sice můžete dům zrekonstruovat nebo ho zdemolovat.
Než se rozhodnete ho zrekonstruovat
Mnozí lidé chtějí dům automaticky zrekonstruovat. Nechtějí, aby ztratili to poslední, co jim po zesnulém blízkém zbylo. Jenže rekonstrukce v mnohých případech není ten nejlepší nápad. Rekonstrukce je často něco, co se nevyplatí, a to nejen po finanční stránce.
Než se rozhodnete danou nemovitost zrekonstruovat, doporučujeme vám zvážit skutečný stav nemovitosti. Jaké jsou rozvody elektřiny a vody? Jak jsou na tom základy domu? A co dispoziční řešení? To vše je třeba brát v úvahu a potaz. Pokud jsou totiž základy a rozvody špatné, rekonstrukce by byla zbytečná. Dříve nebo později by stejně proběhla demolice domova.
Když je rekonstrukce třeba
Pokud se rozhodnete danou nemovitost zdemolovat, protože vám to přijde výhodnější a lepší řešení, obraťte se na firmu Stavby – demolice a bourání s.r.o., která se vám o případnou demolici postará, ať už chcete dům demolovat v Uherském Hradišti nebo v Brně.
Demoliční práce však něco stojí, proto to mějte na paměti. Stojí nejen samotná demolice, ale také následný odvoz suti na nejbližší skládku.