Inspirace Interiér Tipy & rady

Voňavý domov? Víme, jak na to!

Snad každý chce mít svůj interiér a byt krásný a útulný. Snažíte se pravidelně uklízet, kupovat ty správné dekorace a díky tomu se ve svém domě nebo bytě budete cítit jako doma. Domov dělají právě takové drobnosti jako dekorace, fotografie nebo také vůně. Ona krásná a příjemná vůně může mít velký vliv na to, jak se ve svém bytě cítíte.

Lépe a bez chemie

Můžete si samozřejmě pořídit klasické osvěžovače vzduchu a strojky, které automaticky, v časových intervalech, vypouští příjemnou vůni, která se line vaším domovem. To je sice pravda, ale nechcete si to vyzkoušet lépe? Bez chemie a dokonce za pár korun? Vyzkoušejte pár zlepšováků a přírodních osvěžovačů.

Aroma sklenice

Svěžest je pro vás vůně citrusů? Pak si určitě nějaké pořiďte do svého interiéru! Aroma sklenice je ideální! Kromě toho, že pomůže provonět váš interié navíc vypadá moderně a může být skvělou dekorací. Do sklenice s uzávěrem dejte plátky nakrájeného citronu, snítku Romainu a přidat můžete i vanilku. Celé to zalijte vodou a postavte do interiéru. Potřebujete-li silnou vůni, pak uzávěr odstraňte, chcete-li tlumit vůni, pak víčko uzavřete.

Buďte jako v lázních

Také se vám líbí, když ve wellnes nebo řeckých lázních visí svazek nějakých bylinek? Nejčastěji to bývá levandule, eukalyptus a podobně. Co si tímto malým trikem osvěžit i vaší koupelnu? Svažte klasickým lankem pár snítek levandule nebo eukalyptu (či jiné rostliny, kterou preferujete) a zavěste nad sprchu nebo pověste k lustru. Na bylinky by neměla stříkat voda, stačí pára. Právě ta pomůže uvolnit vůni z rostliny a provoní tak úplně celou koupelnu.