Ostatní

Proč dát přednost čerstvě upražené kávy před instantní?

Milujete kávu? Tento nápoj miluje většina lidí a někteří by si bez něj svůj den, zejména pak ráno, ani nedokázali představit. Existuje snad po ránu lepší vůně než ta, která jde od čerstvě udělané kávy? Mnoho lidí neví, jak chutná skutečně kvalitní káva, protože se neustále odbývají chemickými instantními náhražkami. Důvodem je pohodlí, instantní kávu stačí zalít horkou vodou a můžete ji skladovat, jak dlouho chcete. Existuje však mnoho důvodů, proč raději zvolit pravou praženou kávu.

Výhody čerstvě upražené kávy

Výběrová čerstvě upražená káva je skutečným zážitkem. V první řadě vás ohromí její chuť, která je mnohem intenzivnější. Káva z čerstvě upražených zrnek má v průměru dvakrát více kofeinu než instantní a také je plná vitamínů, minerálů a celé řady antioxidantů, to vše dělá z pravé kávy zdravý koktejl mnoha sloučenin, které se starají o vaše zdraví i bdělost. Pokud si nepřipravujete skutečnou kávu z toho důvodu, že si myslíte, že je příprava náročnější, budete se divit, ale zabere vám jen pár minut času navíc, ale výsledek stojí za to. Nepotřebujete drahý kávovar, postačí vám french press nebo moka konvička, abyste si lahodnou kávu připravili.

Kde kávu nakupovat a jak ji skladovat

Čerstvě upražená káva vám zajisté natolik zachutná, že ji dlouho skladovat nebudete, ale i přesto je dobré vědět, jak kávu skladovat. Kupujte kávu jen z pražírny, která uvádí datum výroby, abyste vždy měli jen čerstvou kávu. Pokud chcete vybírat z toho nejlepšího, doporučujeme nakupovat čerstvě upraženou kávu ze slovenské pražírny Ebenica, která si získala obrovskou popularitu po celé Evropě. Čerstvě upraženou kávu koupíte přímo na Ebenica.cz a na každém balení je uvedené datum výroby.

Když se kupuje čerstvě upražená mletá káva, tak je vhodné ji spotřebovat co nejrychleji, protože začne zvětrávat už po 24 hodinách. Nejvíce vám vydrží zrnková káva, která si svou plnou chuť udrží po dobu 10-14 dnů. Umletá káva začíná uvolňovat různé plyny a také aroma. Doporučujeme vždy proto nakupovat pouze tolik kávy, kolik stačíte včas spotřebovat, odměnou vám bude vždy ta nejlepší chuť.