Inspirace Interiér Tipy & rady

Nový dům? Pak si dejte pozor, co si pořídíte!

Když se stěhujete do nového bytu či domu, pak se jistě těšíte, co všechno si pořídíte, jak si dům zařídíte. Jsou věci, které vám jistě nesmí přes práh a pak jsou věci, nad kterými uvažujete. Někdy se možná budou hodit, člověk nikdy neví. Také to tak máte?

Seznam zbytečností

Když jsem se stěhovala do svého prvního bytu já, věděla jsem přesně, co nikdy, ale opravdu nikdy mít nebudu. Záclony. Upřímně jsem nesnášela, když jsem doma, ještě s mámou, musela dvacet minut věšet záclony, protože jsme měly takzvané žabky, které se musely upevňovat. A moje máma si zakládala, aby ty mezery byly stejně velké. Odevzdaně jsem skákala nahoru a zase dolů, když se jí něco nelíbilo. Už tehdy jsem měla naprosto jasno. A kupodivu mi to i vydrželo, dodnes moje okna „nezdobí“ záclony. Jaké zbytečnosti není dobré si do domu či bytu pořizovat?

Papírové lustry

Jejich funkci jsem moc nepochopila. Chytá se na ně prach, pořádně se nedají utřít, protože prach se začne drolit a spustí se alergie na prach a světla s jejich pomocí také není nijak extra hodně. Raději investujte do klasického a moderního lustru.

Spousta dekorací

Samozřejmě existují věci, ke kterým máte citový vztah, soška, kterou vám dala babička a podobně, ale opravdu je nutno mít všechno vystaveno? Zredukujte dekorace na minimum, jen na to, co je pro vás opravdu velmi důležité. Podobně jsou na tom dečky. Akorát se na ně chytá spousta prachu. Ven s nimi!

Vinotéka

Určitě to vypadá hezky, v interiéru větší či menší vinotéka, ale upřímně, má to smysl? Když už si nějaké to víno pořídíte, pak ho vypijete rychle, nebo jej dáte na ty dva až tři dny do lednice. Na co vám bude vinotéka nebo dokonce speciální lednice, kde bude neustále jen prázdno?