Ostatní

Je vinylová podlaha správnou volbou?

Vinylové podlahy jsou elegantní a krásné. Jsou ale správnou volbou do vašeho pokoje? V tomto článku to zjistíte.

V posledních letech výrazně stoupl zájem o vinylové podlahy, které mají oproti ostatním typům spoustu výhod, a navíc se dají pořídit za příznivé ceny. K největším přednostem vinylové podlahy patří zejména její odolnost, pružnost, snadná údržba, vhodnost i do místností s podlahovým vytápěním, příjemný povrch na dotek a v neposlední řadě také celkem snadná pokládka. Proč tedy zvolit vinylovou podlahu?

Je téměř nezničitelná

Kočka ráda shazuje vázy ze stolu. Rozbitý mrazák zatopil kuchyň. Každý má své noční můry o zničení zbrusu nové podlahy. Vinylové podlahy jsou v těchto ohledech nejlepší volba. Jsou snadno omyvatelné a velmi odolné vůči povrchovému poškození. Navíc jsou vodovzdorné, takže se nemusíte bát zvedání a kroucení podlahy při kontaktu s vodou.

Pohodový život alergika

Krásná, svěží rána od teď už každý den pro všechny! Existují vinylové podlahy které již neobsahují ftaláty, které mohou alergikům ztěžovat každodenní život. Pokud si tak třeba zvolíte věrnou imitaci dřevěných vzorků, budete si připadat jako na horské chatě – čerstvý vzduch kdykoliv.

Sousedským přím je konec

Podlaha, která chrání vaše soukromí. I tak by se dala popsat vinylovka. Lidé z bytů jistě znají nepříjemné chvíle, kdy si vaši sousedé stěžují, že moc dupete, že děláte nepořádek, a že slyší, co jste si včera pouštěli v televizi. Akustické vlastnosti tohoto typu podlah jsou mnohem lepší, než u jiných variant. Můžete se tak třeba doma procházet v podpatcích ve čtyři ráno a nikdo na vás koštětem bouchat nebude.

Doma nebo v obchůdku

Nevybíráte podlahu do bytu, ale například do vašeho nového obchodu? Dle tloušťky nášlapné vrstvy lze zvolit vinylovou podlahu jak do domácnosti, tak i zesílenou do komerčních prostor, kde je zátěž pro podlahu mnohonásobně větší. Platí pro ni také všechny zmíněné výhody bez výjimky!

Jak si správně vybrat?

  • S ohledem na podklad zvolte jednu ze tří variant: lepenou, plovoucí nebo samoležící
  • Zvažte všechny požadavky – např. voděodolnost, útlum hluku, použití na podlahové topení, integrované topení…
  • Pro stabilitu je důležitý materiál základové (nosné) desky
  • Hledejte certifikáty, které zaručují zdravotní nezávadnost

A rada na závěr? Když se rozhodnete pro vinyl, pak chtějte jedině krytiny s označením A+.