Ostatní

Jak rychle prodat nemovitost, která vás tíží na bedrech?

Prodej nemovitosti není pro nás ničím obvyklým. Není to tak jednoduché, jako například prodat auto. Ceny nemovitostí se obvykle pohybují i v milionových částkách, takže je na místě být opatrný. V této situaci může významně pomoci spolehlivý realitní makléř. Ne každý se ale rozhodne využít jeho služeb – pak je odkázán sám na sebe. Nezapomeňte ale, že i v takovém případě se bude hodit profesionální kupní smlouva, a i ta může být dost drahá. Jak postupovat, když chcete co nejrychleji prodat nemovitost?

Stanovte správnou cenu

Pokud nejste žádný realitní makléř, musíte si i s touto situací poradit. I když chcete za svou nemovitost získat co možná nejvíc, je potřeba pamatovat na to, že kupující chce zaplatit co nejmíň. A protože můžete mít ke své nemovitosti i citové pouto, stanovení ceny pro vás rozhodně nebude nic jednoduchého. Inspirovat se můžete podobnými domy, mnohem lepší možností je ale kontaktovat odhadce nemovitosti – kterému budete muset také zaplatit.

Ukliďte svou domácnost

Předtím, než se rozhodnete nafotit svou nemovitost, vyplatí se ji řádně uklidit. Zaměřte se zejména na kuchyni a koupelnu. Vyplatí se provést i drobné úpravy, jako je pořízení nového prkýnka na toaletu, výměna vodovodního kohoutku či úchytek skříněk. Velký dojem udělá také čerstvá malba. Nezapomeňte ani na venkovní prostory – vyplatí se například investovat do nové kliky, důležité je, aby uklizená byla také chodba a chodník vedoucí do domu.

Home staging

Co si pod tímto pojmem představit? Jedná se o profesionální uspořádání bytu či domu tak, aby vypadal co možná nejlépe k prodeji. Některé kusy nábytku mohou být odstraněny, stejně jako vaše osobní věci (kartáčky v koupelně, fotografie na stěnách či lednici apod.). Některé věci, jako například váza s květinami naopak může přibýt. Tato služba může značně urychlit prodej – pokud si najmete profesionály, i zde je potřeba počítat s dalším nákladem navíc.