Ostatní

Jak na renovaci dřevěné podlahy

Když se řekne renovace, každý si může představit něco jiného. Výsledek by měla ovšem odpovídat alespoň z části požadavkům. A je úplně jedno, jestli jde o staré křeslo po babičce, almaru nebo podlahu. Vždy se najde řešení, které bude vyhovovat zejména majiteli. Každá renovace vyžaduje šikovné ruce, trpělivost a člověk musí počítat rovněž s tím, že by se to nepovedlo. Přece jen půjde o starší věc, která něco pamatuje a její znovuzačlenění do života může být složitější. Každopádně pomoc odborníků, je zde na místě. Zejména v případě, pokud se jedná o renovaci podlahy. Své profesionální služby nabízí i firma Final Floor Podlahy Praha, která se zabývá nejen renovací podlah, ale i pokládkou.

Základem je dobrá příprava

Máte starou chalupu a chcete mít zašedlou dřevěnou podlahu opět jako novou? Potřebují Vaše dřevěné parkety oživit? Firma Final Floor Podlahy Praha má pro každého řešení!

Renovace může být skvělým řešením pro případ, že se nechce člověk vzdát dřevěné podlahy. A není se čemu divit. Dřevěné podlahy patří k těm nejlepším a nejpevnějším. Dodávají interiéru harmonii a útulnost. Navíc má dřevo i jiné skvělé vlastnosti, které tento materiál převyšuje ty ostatní.

Pokud tedy někdo uvažuje o renovaci podlahy, protože je zašedlá a její vzhled se chovává pod kobercem, je třeba oslovit profesionální firmu. Technik firmy zhodnotí celou situaci a posoudí, zda je renovace vůbec možná. Nevykazuje – li podlaha stopy hniloby nebo není nijak závažně poškozena, může se renovace uskutečnit. Základem je dobrá příprava, a tak je nutné vyklidit celou místnost, aby bylo možné prozkoumat i zákoutí a místa, kde stál nábytek.

Co dělat v případě malého poškození dřeva

Dřevo samozřejmě nesmí být prohnilé a nesmí být napadeno červotočem, ale může se stát, že se pod skříní objevily dřevěné parkety, které jsou nenávratně poškozeny. V takovém případě je nutné tyto díly vyměnit. I o to se postarají pracovníci firem a odborníci firmy Final Floor Podlahy Praha se mohou pochlubit i dlouholetými zkušenostmi, takže si hravě poradí.

Renovace

Samotná renovace takové dřevěné podlahy má několik fází, takže pokud si někdo myslí, že to bude za jedno dopoledne hotovo, mýlí se. Je potřeba celou plochu dobře vybrousit. Hrubý brusný papír a kvalitní bruska na podlahu jsou nedílnou součástí pracovního týmu v případě renovace dřevěných podlah. Jejich úkol je jasný, musí se odstranit veškeré hrubé nečistoty, mastnota, rýhy a nerovnosti. Podlaha se v takovém případě může snížit dokonce až o dva milimetry, ale na konečném výsledku to nic nemění. Podlaha bude mít krásnou barvu a hladký povrch.

Následuje kontrola po vybroušení a pokud se během let dřevěné parkety nebo desky jednoduše mezi sebou trochu vychýlily, je potřeba tyto mezery zacelit. K tomu slouží speciální tmel na podlahy, kterým lze všechny mezery a prohlubně jednoduše zamaskovat. Může se to provést i celoplošně, pokud je to potřeba, ale lze to provést i jen na postižených místech. Po důkladném zaschnutí se podlaha musí opět vybrousit, tentokrát je potřeba jemný brusný papír. Hladký povrch je důležitý pro závěrečné dokončovací práce.

Co radí odborníci

Jakmile bude takto podlaha připravená, může se přistoupit k povrchové úpravě. Nejen odborníci z firmy Final Floor Podlahy Praha doporučují ošetřit podlahu vhodnými prostředky, které zabraňují mechanickému poškrábání a podlaha tak má daleko vyšší životnost. Jde zejména o lakování, voskování nebo dokonce olejování, ale i tyto práce by se měly přenechat odborníkům. Laická neodbornost by mohla dřevo poškodit.