Interiér Tipy & rady

Jak bránit svůj dům proti komárům?

Léto je příležitost pro večírky, grilování a podobně. Trávíte spoustu času venku, sedíte na zahradě a mnohé další. Musíte však počítat také s tím, že se okolo vás budou ochomýtat komáři. Ti nám pijí krev a to doslova. Venku se to dá pochopit, člověk s nimi tak nějak počítá, ale co doma? Tam je určitě nechcete!

Dostaňte komáry pryč!

Znáte to, pomaličku usínáte a okolo ucha vám začne otravně bzučet komár. Veškerý spánek je pryč a vy se snažíte komára odehnat nebo jej rovnou zlikvidovat a vyhodit ze svého domova. Nebude lepší tomuto problému raději předejít? Nepustit si do svého domova komáry? Nicméně, jak to zařídit? Co všechno můžete použít a co skutečně funguje?

Sítě do oken

Poměrně jednoduchá varianta, která vás chrání nejen proti otravným komárům, ale také dalšímu hmyzu. Mouchy, mušky, vosy, včely a mnoho dalších. Váš domov bude díky sítům chráněný a můžete bez problému svítit večer, aniž by k vám vletěla spousta komárů. Sítě můžete použít také na balkónové dveře, čímž si zajistíte stoprocentní odolnost.

Éterické oleje

Jsou-li sítě pro vás aktuálně příliš vysoká finanční zátěž, nezbývá, než si pomoci jinak. Máte doma klasickou aroma lampu? Nemusíte jí využívat jen na podzim a v zimě. I proti komárům se dá bránit s pomocí éterických olejíčků, nejlepší jsou vůně jako citron, citronová tráva a podobně. Kromě příjemné vůně vás nebudou už trápit komáři!

Strojky do zásuvky

Existuje spousta rozprašovačů a strojků, které pomáhají odpuzovat komáry. Citlivější jedinci mohou mít problém, protože jim bude vadit „vůně“, ale ne všichni jí cítí. Jde o účinný způsob, jak svůj dům chránit před komáry. Dnes existuje spousta možností, takže si z široké nabídky vyberete ten správný strojek pro vás.